فصل رونق آرام بورس از راه می رسد/ فرصت هایی که در استان های دور از دست رفت

 

کارگزاری دلیران پارس از جمله کارگزاری های فعال و باسابقه کشور است که در جهت توسعه و نفوذ فرهنگ سرمایه گذاری و سهامداری و ایجاد پل های ارتباطی مردم اقصا نقاط کشور با بازار سرمایه، تلاش های مجدانه ای داشته است.

هم اکنون ده ها شعبه و صدها دفتر پذیرش کارگزاری در سراسر کشور آماده خدمت رسانی به علاقمندان بازار سهام است و تلاش برای افزایش نمایندگی های کارگزاری در شهرها و استان های کشور ادامه دارد.

بندرعباس از جنوبی ترین استان های کشور، پذیرای یکی از نمایندگی های فعال کارگزاری دلیران پارس است و بر این اساس میزیان امیرحسین دهقان مدیر دفتر این نمایندگی و گفت و گو با وی درباره دغدغه های بورسی مردم خونگرم جنوب بوده ایم.

نماینده کارگزاری دلیران پارس در بندرعباس در این باره گفت: اقبال عمومی به بازار سهام در سال 99 فرصتی برای آشنایی مردم در اقصا نقاط کشور و به خصوص استان های کوچک با مقوله سهامداری و بازار سرمایه بود که متاسفانه با نوسانات غیرمترقبه و زیان سهامداران این اقبال و اعتماد از دست رفت.

دهقان ادامه داد: از زمانی که بازار سهام رونق گرفت، رشد قابل توجهی را شاهد بودیم و بازار برای مردم جذاب شد، بررسی های ما نشان داد شهروندان بندرعباسی عموما ریسک پذیر و میانگین ریسک پذیری آنها  67 تا 74 درصد است.

وی تصریح کرد: "متاسفانه با اوج گیری تب سرمایه گذاری در بورس، در بندرعباس هم مردم بدون آموزش وارد بورس شده و درگیر نوسانات و رخدادهای ناخوشایند آن شدند".

دهقان در عین حال افزود: البته اتفاقات نیمه دوم سال جاری این حسن را داشت که بسیاری با مقوله بازار سهام آشنا شوند و دریابندکه برای ورود به هر بازاری، به خصوص بازارهای مالی باید آموزش دید و با کسب مهارت وارد آن شد.

این فعال بازار سرمایه یادآور شد: در استان ها و شهرهای کوچک دغدغه ها، شیوه زندگی و ملاک های مردم با کلان شهرهایی چون تهران متفاوت است، به عبارتی اقبال عموم مردم به بورس در سال جاری فرصتی برای دولت به منظور آشنا کردن ساکنان اقصا نقاط کشور با بازار سرمایه و فرهنگ سهامداری و سرمایه گذاری بود که متاسفانه این فرصت از دست رفت.

دهقان با اشاره به ورود سرمایه های اندک اقشار ضعیف به بازار سهام، تصریح کرد: به نظر می رسد اکنون دولت در رابطه با اطمینان بخشی دوباره به بازار دچار یک وقفه و خلاء زمانی باشد.

به گفته این فعال بازار سرمایه طبیعتا آسیب به اعتماد افرادی که با فروش خودرو و مسکن خود وارد بازار سهام شدند جدی تر است، اما شاید بتوان امیدوار بود سایر سهامداران در بازار بمانند و با کسب مهارت های لازم حضورشان را در بازار تثبیت کنند.

دهقان درباره چشم اندازهای آتی بازار نیز اظهار داشت: هم اکنون دولت در پی تامین مالی از طریق بازار سرمایه است و بالطبع این وضعیت روند بازار را تا پایان سال تحت الشعاع قرار می دهد، علاوه بر اینک تحولات سیاسی چون برجام و انتخابات ریاست جمهوری 1400 را نیز در پیش رو داریم. بر این اساس نمی توان برای چند ماه آینده، پیش بینی دقیقی از بازار داشت.

نماینده کارگزاری دلیران پارس ادامه داد: اما می توان خوش بین بود که پس از گذشت چند ماه رونق به معاملات بازار سهام بازگردد و البته این رونق همانند سال های 98 و  6 ماهه نخست سال 99 نخواهد بود.

به اعتقاد وی در فضای جدید بازار، سهامداران باید روی سهم هایی سرمایه گذاری کنند که دارای بنیاد و رشد قیمت مناسبی هستند، صاحبان سهام در فضای جدید نباید تحت تاثیر فضاهای روانی و سیاسی وارد صف های فروش شوند و با علم و منطق اقدام به خرید و فروش کنند.

دهقان همچنین توصیه کرد سرمایه گذاران بخشی از سرمایه های خود را در محل های امنی چون صندوق های بورسی سرمایه گذاری کنند و بخشی را در سهام تا متناسب با تورم، تولید و بازدهی شرکت های خوب،کسب سود کنند.

انتهای پیام

 

لینک خبر: http://fna.ir/f349gc